Feb 122015
 

Lietuvos kiokušin karatė čempionu svorio kategorijoje iki 90 kg tapęs Panevėžio klubo „Argus“ auklėtinis Juras Sokolovas (treneris Remigijus Olšauskas) kol kas didžiausią karjeros laimėjimą vadina dėsningu savo darbo rezultatu.

19-metis sportininkas tapo didžiausiu šalies čempionato atradimu, nes savo svorio kategorijoje sujaukė visas lyg ir iš anksto išdėliotas kortas.

Taiklus smūgis – paskutinę akimirką

Prieš turnyrą akivaizdžiais favortais buvo laikomi Lietuvos rinktinės nariai Edgardas Sečinskis ir Valdemaras Gudauskas. Vos prieš tris mėnesius jie vienas prieš kitą kovojo Kaune vyksio Europos absoliučios svorio kategorijos čempionato ketvirtfinalyje (kovą po 2 pratęsimų laimėjo V. Gudauskas).

Šį kartą žinomiems sportininkams vėl susitikti akis į akį sutrukdė J. Sokolovas, pusfinalyje iš turnyro eliminavęs E. Sečinskį. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui du teisėjai iš penkių pergalę skyrė panevėžiečio varžovui, tačiau kitų trijų arbitrų sprendimas lėmė pratęsimą. Papildomas dvi minutes ant tatamio vyko apylygė kova, tačiau paskutinę jų akimirką viską aukštyn kojomis apvertė sėkmingas J. Sokolovo smūgis koja. Netrukus teisėjai vienbalsiai skyrė pergalę J. Sokolovui.

„Edgardas yra labai stiprus fiziškai varžovas, sunku su juo kovoti. Vis dėlto pasirinkau teisingą taktiką ir aulaukiau savo akimirkos. Aišku, ir sėkmė prisidėjo, – taip įspūdingą pergalę prisiminė sportininkas. – Pratęsimo pabaigoje man sekunduojantis treneris sušuko, kad jau paskutinė ataka, ir viskas taip sutapo, kad ta ataka pavyko idealiai. Labai tuo džiaugiuosi.“

Finale J. Sokolovo laukė antras aukščiausio lygio išbandymas – dvikova su V. Gudausku. Šį kartą nė vienam sportininkui nepavyko atlikti labai įspūdingų tikslių smūgių, tačiau teisėjai nusprendė, kad pergalės labiau nusipelnė J. Sokolovas.

„Negaliu visko atskleisti, varžovas perskaitys, todėl kitą kartą tai galėtų ir pakenkti“, – šypsodamas pergalingą taktiką apibūdinti atsisakė naujasis Lietuvos čempionas.

Naujas iššūkis – Varšuvoje

Nors J. Sokolovo pergalė Lietuvos čempionate yra netikėta, pats sportininkas nėra linkęs jos vadinti sensacija, nes jaučiasi tiesiog pasiekęs savo tikslą.

„Į varžybas visada einu su nuostata siekti tik pirmosios vietos. Keliu sau tik aukščiausius tikslus ir taip žengiu į priekį. Tiesa, negali visą laiką žinoti, kiek geri bus varžovai, kaip seksis? Visi, su kuriais kovojau Lietuvos čempionate yra supergeri kovotojai, bet buvau išsikėlęs sau tikslą ir džaugiuosi jį pasiekęs, – tvirtino sportininkas. – Pergalę dar saldesnė, kai varžovai tokie stiprūs, jau pripažinti. Tai suteikia ir man pačiam šiokį tokį pripažinimą.“

Panevėžietis Lietuvos čempionato finale kovojo su vilniečiu V. Gudausku, tačiau sostinės „Lietuvos ryto“ arenoje susirinkę žiūrovai audringai palaikė būtent J. Sokolovą.

„Studijuoju Vilniaus universitete, tad jau šiek tiek esu ir vilnietis, – gausios palaikymo komandos paslaptį atskleidė kovotojas. – Labai smagu, kai žiūrovai taip palaiko, niekur kitur nepatirsi tokių įspūdžių. Labai smagu ir labai padeda.“

J. Sokolovui tai jau antrasis Lietuvos čempiono titulas. Pirmasis buvo iškovotas jaunių (iki 18 metų) varžybose.

„Be abejo, tai kol kas didžiausia mano pergalė. Jaunių titulo su pergale suaugusiųjų čempionate nepalyginsi. Tai yra naujas didelis laimėjimas, tikiuosi, kad jis ves į dar didesnes pergales“, – svarstė karatistas.

Naujų iššūkių Lietuvos čempionui ilgai laukti neteks.  Pergalė Vilniuje jam garantavo vietą Lietuvos rinktinėje ir teisę dalyvauti Europos čempionate, kuris balandžio 17-18 dienomis vyks Varšuvoje.

Į Lenkijos sostinę J. Sokolovas žada vykti nusiteikęs tradiciškai ryžtingai.

„Matysime, kaip ten seksis, daug priklausys nuo pasirengimo. Bet, kaip jau sakiau, mano tikslas visada būna tas pats – siekti pirmosios vietos. Laukia įdomios varžybos“, – tvirtino Lietuvos čempionas.

Ką apie tai manote Jūs?

koment.