Oct 302016
 

Sportas.info straipsnis apie mūsų projektą „Sporto knygos“.


Didžioji dalis pasaulyje didesnio atgarsio sulaukiančių grožinės literatūros kūrinių anksčiau ar vėliau būna išversti į lietuvių kalbą ir atsiduria Lietuvos knygynų lentynose. Jose galima rasti naujausius populiarių rašytojų romanus, pramogų pasaulio žvaigždžių biografijas, tačiau sporto literatūros skyriai atrodo labai skurdžiai. Juose prie Arvydo Sabonio, Šarūno Jasikevičiaus biografijų rikiuojasi tik leidiniai, skirti žvejybai, medžioklei ir protų mūšiams. Na, o tokių pasaulinių bestselerių, kaip, pavyzdžiui, futbolininko Zlatano Ibrahimovičiaus biografija, Lietuvoje įsigyti neįmanoma, nes jomis niekas neprekiauja.

Tokią padėtį pakeisti bando sporto žurnalistas Dalius Matvejevas, pasiūlęs sporto gerbėjams įsigyti knygų rusų ir anglų kalbomis.

„Mintis kilo prieš kelerius metus, kai visas sporto pasaulis tik ir kalbėjo apie Z. Ibrahimovičiaus knygą. Buvo pikta, kad Lietuvoje jos negalima įsigyti, net jei būtum pasirengęs sumokėti dvigubą kainą, – pasakojo žurnalistas. – Žinoma, galima užsisakyti knygą internetu, tačiau tuomet reikia jos laukti savaitę ir ilgiau. O jei sugalvotum tokią dovaną įteikti rytoj gimtadienį švenčiančiam draugui, gauti jos nebūtų jokių galimybių. Tad savo individualios veiklos pažymą papildžiau sritimi „Prekyba internetu“ ir ėmiausi veiklos.“

Norėdamas pabandyti, D. Matvejevas atsisiuntė keletą knygų anglų kalba ir socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad jas parduoda.

„Visos knygos netikėtai man pačiam išgaravo akimirksniu, – pasakojo žurnalistas. – Tai paskatino imtis sunkesnio žingsnio – atsivežti knygų rusų kalba. Jų įsigyti Lietuvoje net ir norėdamas beveik neturi galimybių, nes jokia Rusijos leidykla knygų pas mus tiesiog nesiunčia. Leidyklos jų man tiesiai nepardavė, nukreipė pas savo atstovus Latvijoje. Tik per juos pavyko užsisakyti.“

Taip sporto žurnalistą pasiekė keletas dėžių knygų su Pele, Lionelio Messi, Cristiano Ronaldo ir Pepo Guardiolos biografijomis, metodinė knyga „Ispanijos futbolo mokykla“ ir du publicistiniai leidiniai knygos „Slaptas futbolininkas“ ir „FIFA mafija“.

„Mane itin džiugina pastarasis leidinys. Aš šią Vokietijos sporto žurnalisto Thomaso Kistnerio knygą įsigijau Varšuvoje lenkų kalba ir skaitydamas sunkiai nulaikiau žandikaulį savo vietoje. Kai vėliau paskolinau „FIFA mafiją“ vienam kolegai, jis perskaitęs paskambino ir pasakė, kad nenori knygos grąžinti. Pasiūlė sumokėti, kad galėtų pasilikti sau. Nesutikau, bet dabar jis įsigijo rusišką versiją, – šypsojosi žurnalistas. – Tai fantastiška knyga, kurioje išsamiai aprašyti pribloškiantys procesai, vykę FIFA valdant Seppui Blatteriui. Skaitai ir negali patikėti, atrodo, kad tai turėtų būti neįmanoma. Beje, ieškojau šios knygos internete anglų kalba ir neradau. Ji yra išleista vokiškai, lenkiškai, ispaniškai, olandiškai, rusiškai, o angliškai – ne. Galbūt tai dar viena FIFA mįslė.“

Sporto knygas D. Matvejevas kol kas siūlo įsigyti internetu, su jomis galima susipažinti tinklalapyje „manosportas.lt“.

„Knygos yra tik malonus, prasmingas hobis. Bet ateityje norėtųsi žengti kiek toliau, galbūt įsteigti tokį pusiau sporto knygyną, pusiau biblioteką“, – sakė žurnalistas.

Ką apie tai manote Jūs?

koment.