Mar 112015
 

Virmantas Lemežis – gerai žinomas futbolo aistruoliams žmogus. Ilgametis futbolininkas yra „Trakų“ sporto direktorius, o praeito sezono pabaigoje ir pats treniravo A lygos komandą. Vis dėlto futbolo specialistas skiria dėmesį ne tik suaugusiųjų ekipai. V. Lemežio treniruojama „Milan“ futbolo akademijos 8-mečių vaikų ekipa tapo Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) rengiamo  vaikų salės futbolo čempionato „Veikmės“ taurei laimėti nugalėtoja.

Turnyro finale V. Lemežio auklėtiniai baudinių serijoje 2:1 palaužė jaunuosius Baltijos FA futbolininkus (pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 0:0).

Čempionato pusfinalyje „Milan“ ekipa palaužė „Žalgirietį“ 2:1, o Baltijos FA 4:1 – Vilniaus FM antrąją komandą.

Mažajame finale Vilniaus FM auklėtiniai įveikė „Žalgirietį“ 1:0.

Vilniaus 8-mečių čempionate iš viso dalyvavo 11 komandų. Su jau minėtomis ekipomis žaidė dar po vieną Vilniaus FM ir „Žalgiriečio“ ekipą, taip pat „Bekento“, „Audos“, „Granito“, „Ateities“ ir „Fabijoniškių“ komandos.

„Laimėti buvo sunku, varžovai buvo stiprūs, tačiau vaikai pademonstravo drąsą ir sugebėjo finale laimėti po 11 metrų baudinių serijos. Manau, būtų labai gerai rengti vaikų čempionatą visos Lietuvos mastu. Vaikams naudinga žaisti salės futbolą, nes čia rezultatą reikia pasiekti rungtyniaujant mažoje erdvėje“, – po turnyro svarstė jaunųjų čempionų treneris.

V. Lemežis džiaugiasi, kad jo auklėtiniai nuo mažų dienų jaučia futbolo pasaulio ritmą.

„Vaikus nuo mažens pratiname prie didžiojo futbolo – jie lydi „Trakų“ futbolininkus į A lygos stadionus, padavinėja kamuolius, iš arti mato savo siekiamybę“, – kalbėjo treneris.

Talentingi jauni futbolininkai yra medžiojami visame pasaulyje, užsienio klubų skautai pastebi ir jaunuosius lietuvius, bet „Trakų“ sporto direktorius nemano, kad jo auklėtiniams būtų verta anksti kelti sparnus į užsienį. Buvęs futbolininkas įsitikinęs, kad gali aukšto lygio žaidėju tapti ir rungtyniaujant gimtinėje.

„Esu įsitikinęs, kad Lietuvoje galime užsiauginti aukštos klasės žaidėjų. Turime pavyzdžių, kaip svetur išvažiavę gabūs jaunuoliai tiesiog pradingsta. Mūsų akademijoje nuolat lankosi specialistai iš Italijos, čia mūsų jaunuoliams tikrai sudarytos sąlygos tobulėti iki pat mokyklos baigimo“, – tvirtino V. Lemežis.

Garsioji „Milan“ ekipa Italijoje šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau Lietuvoje tai neturi jokios įtakos.

„Vaikų futbole to nesijaučia. Ir vaikai, ir tėveliai žino, kad tai legendinis klubas, kuris moka dirbti ir ugdyti talentus. Nesakyčiau, kad mes propaguojame italams būdingą gynybinį futbolą. Siekiame, kad vaikai iki 14 metų tiesiog džiaugtųsi pačiu žaidimo procesu, o tuomet supažindiname su taktika“, – pasakojo treneris.

V. Lemežis jau braižo ir „Milan“ akademijos Lietuvoje ateities planus: „Konkurencija Vilniaus mieste jaučiama, tačiau mes jos nebijome. Turime ilgalaikę strategiją, planų ir tikslų, planuojame atidaryti ir mergaičių futbolo grupes. Artimiausiu metu tarptautiniuose turnyruose išbandysime  jėgas ir su užsienio akademijomis, nes suprantame, kad pasaulinis futbolo lygis labai aukštas ir turime kur tobulėti.“

Ką apie tai manote Jūs?

koment.